*pontcast

By Csillagpont

Hírek, előadások, áhítatok a Csillagpont Református Ifjúsági Találkozóról.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Csak együtt megy - Főelőadás #2

*pontcastJul 26, 2019

A lila kávéfőző, a húsparfüm és az érzelmi intelligencia

Ahogy telnek az évek, egyre hasznosabb, ha képesek vagyunk felismerni a saját érzelmeinket és kommunikációs típusunkat: promoter, analyser, kontroller vagy supporter vagyok? Ennek eldöntésében segít Kádár Annamária pszichológus Csillagponton elhangzott előadása.

Aug 08, 201901:22:59
Marslakók: A cél a csillagos ég

„Az életünk akkor lesz elviselhető, ha van globális remény” –  Kiss László csillagásszal beszélgetett Csorba Lóránt, a Lóci Játszik  zenekar frontembere a Marslakók tudománynépszerűsítő beszélgetéssorozat Csillagponton megrendezett alkalmán.

Aug 08, 201901:07:36
Czeglédi Péter Pál záró istentisztelete

„Ha nem megyünk el egymás mellett, Isten kegyelméből lecsendesül a vihar és átjutunk a túlsó partra” – Czeglédi Péter Pál hajdúbagosi lelkész gondolataival búcsúztunk a 2019-es Csillagponttól.

Aug 04, 201919:47
Adna kávé talány

Legyen hosszú, rövid, tejes vagy jeges, a budapesti Adna Cafe munkatársai pár pillanat alatt elkészítik azt a kávét, ami segít felrázódni. Idén ők vállalták el a Csillagpont önkéntes kávézójának működtetését, ami hiába jár két műszakkal a találkozó minden napján, lankadatlan lelkesedéssel segítik a betérőket. Az önkéntes kávézó mindennapjairól Leisztinger Evelinnel beszélgettünk, akitől még azt is megtudtuk, hogy készül a Cold Brew.

Jul 28, 201908:26
A Szentlélek – Édes Gábor áhítata

„Ahol a Lélek, ott az élet.” Közös éneklés, rap, zongora és a Lélek ereje – így zárult az esti áhítatok sora.

Jul 28, 201926:39
Az egyházban nincsenek VIP-k – Főelőadás #3

Idei utolsó főelőadásunkból kiderül, hogy lehetünk csillagokká mindannyian. De az is, hogyan ne legyünk hullócsillagok.

Jul 28, 201941:41
A Fiú - Berke Eszter áhítata

„Az az én parancsolatom, hogy úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket.” De hogyan?

Jul 26, 201927:11
Csak együtt megy - Főelőadás #2

Hiányok, hibák, megtartó közösség és szeretet  –  a Csillagpont Járay Márton előadásával és Sztojka Szabina bizonyságtételével folytatódott.

Jul 26, 201949:22
Fekete Károly püspök köszöntője

„ A tiszántúli egyházkerület is felelősséget érez értetek, a Csillagpontért és azért a jövőért, ami egyházunk közösségéé.”

Jul 25, 201905:23
Az Atya - Langschadl István áhítata

„Atyánk nem a messzi távolból szeret, nem a vitrinben tartva, mint egy tárgyat, hanem bennünk mutatja meg önagát. Mindabban, akik vagyunk – és akik lehetnénk.” – esti áhítat a Csillagpont első teljes napjának végén.

Jul 25, 201931:20
Isten mindig nagyobb - Főelőadás #1

„Nekünk nem témánk van, hanem történetünk Istennel, aki igent mondott ránk, amikor megteremtett bennünket” – Idei első főelőadásunkban Járay Márton teológus Isten és az egyén kapcsolatáról beszélt, Prikryl Edina koordinátor pedig arról , ő hogyan élte ezt meg az elmúlt években.

Jul 24, 201946:36
Bogárdi Szabó István köszöntője

Mi lehet az összefüggés a biciklizés, a galambfészek, a Csillagpont és a hit között? Ez is kiderül Bogárdi Szabó István püspök idei Csillagpontot megnyitó köszöntőjéből.

Jul 24, 201907:45
Czeglédi Péter Pál nyitóistentisztelete

Éhség és korgó gyomor van, mannakonzerv viszont nincs. És hogy ez miért jó hír?  Elsősorban azért, mert valójában minden, amivel Krisztus csodát akar tenni, nálunk van. A többire pedig fény derül Czeglédi Péter Pál hajdúbagosi lelkipásztor nyitóáhítatából.

Jul 24, 201916:09