Esti áhítat: az Atya

Isten szeretet. Atya, Fiú és Szenlélek tökéletes szeretetkapcsolatába próbálunk bepillantani esténként. Abba a kapcsolatba, amibe mi is meghívást kaptunk.

Szerda este az Atya személyét járjuk körbe. Aki ebben kalauzol minket: Langschadl István kiskövesdi lelkipásztor.

Langschadl István

vagyok, Isten elkényeztetett gyermeke. Olyan sokat kaptam tőle, hogy gyakran elfelejtek hálás lenni. 1979-ben születtem Komáromban. Dédanyámon, nagyszüleimen és édesanyámon keresztül Isten gyermekségemtől megmutatta nekem önmagát. Megtanultam: Atya csak egy van. A templomépítő füleki gyülekezet tagjaként Losoncon konfirmáltam. Aztán a pápai refiben voltam gimnazista. Az érettségi éve óta tudom, hogy Jézus Krisztus tulajdona vagyok. Máig sincs fontosabb felismerésem. A Pázmány-egyetem kitérő volt, de szintén ajándék. Ott ismertem meg feleségemet, azóta öt kisgyermekünk van. A teológia befejezésétől a felvidéki Kiskövesd gyülekezetének lelkipásztora vagyok. A szolgálatban amolyan munkásember, a Szentlélek iparosa. A Csillagponton a szerda esti áhítatot tartom. Kérlek, imádkozzatok a szolgálókért!